"הרחם יודעת" - ספרים ומאמרים בנושא עבודת רחם.

להניק - לגמרי לא מובן מאליו
הגבר שאתך ובחירות הלידה שלך
על המחזוריות הדמית ומשמעויותיה בחיי אישה
לידה טיבעית- יחסיות ותפיסת האמת של הגוף
השיבה למיניות השלמה של הרחם כהכנה ללידה
ריפוי נשי אימהי וביסוסה של דמות האם הפנימית
התרופה הקונבנציונאלית כתומכת בכוחות הגוף במצבי משבר.
כשאת נולדת
 עמוד הבית   דבורה לדרמן-דניאלי   ליצירת קשר ותגובות   פורום

"הרחם יודעת" היא גישה הרואה את הרחם  כבעלת משמעות החורגת הרבה מעבר להיותה איבר מתפקד.

הרחם בוראת חיים, מזינה אותם, מטפחת אותם ויולדת אותם אל העולם בתהליך מופלא ואדיר בעוצמתו. היא אינה אחראית רק ליצירת חיי התינוק, אלא היא נוגעת בשאלת יצירת חיינו שלנו.

סודותיה, שפתה והדרך בה נביעת דמה משפיעה על עולמנו הפנימי והחיצוני, הם חלק ממסתורין שנותר לא מוערך, לא מדובר ולא מפוענח דיו.  

המאמרים המתפרסמים באתר "הרחם יודעת" מנסים לפתוח שער אל מרבדי העומק הרחמיים,  והפורום "הרחם יודעת", אשר נפתח בימים אלה ממש, מזמין אתכן, הקוראות, להגיב, לשתף ולקחת חלק בהרחבת הרעיונות והתובנות, ובביסוסה של התייחסות שונה ומכבדת יותר כלפי הרחם הנשית וכלפי הגוף הנשי בכללותו.

~~~~~~~

 

 

למאמר המלא...
הרחם יודעת

"הרחם יודעת- עבודת רחם כהכנה להיריון ולידה"

 

הספר "הרחם יודעת" נולד מתוך גישה, המאמינה כי בתהליך ההכנה ללידה קיימת חשיבות מכרעת ליחסיה האינטימיים והבסיסיים ביותר של האישה עם רחמה, מעבר לכל טכניקה או עזרים חיצוניים.

ברגעי האמת, רגעי הלידה, את עלולה לבחור בחירות הנובעות מתוך פחד, תחושת חוסר אונים וחוסר אמון בגוף.  הספר נועד לחזק בך את היכולת לבחור בחירות של עוצמה ושל אמון בגוף, גם ברגעים הרגישים והפגיעים ביותר של הלידה.  דפיו של הספר קוראים לך לצאת למסע המעצים  והמפרך פנימה, אל תוך רובדי ומרבדי העומק הטעונים של רחמך. במסע זה תפגשי במקומות המוחלשים והמאולחשים של גופניותך הנקבית, ותוכלי להתחיל בתהליך שיקומם, כמו גם בשיקומה של תחושת האמון  בגוף.

למאמר המלא...
דת אישה
 הספר נוצר  מתוך החוסר העצום בה, באלוהה שלנו. מתוך תחושת אי-נוחות, אי-שקט, וכמיהה בלתי מוסברת. מתוך כעס, זעם ותסכול, שהתעוררו בשעת הדהוד התפילה - "אבינו מלכנו... ", בשעה שנשים מוסתרות, עטופות ומרכינות ראש מהצד האחר, הנספח, של בית הכנסת, מגלגלות עיניים  - "רחם עלינו...." לא מעיזות לערער, לחשוב, לפקוח עיניים, לשאול עצמן -- מדוע שם מתנהל הכול, בצד השני, הזכרי... מדוע ארון הקודש לא מצוי בחלקתן, מדוע הרבי הוא לא אישה, מדוע אישה לא משמיעה את תקיעת השופר המיוחלת, ומדוע הוא אבינו מלכנו, ולא היא, אמנו, אלוהתנו...

ספר זה נולד מתוך תחושה ברורה, בעת לידת בניי, שאני עומדת על סף מקדשה... שאני שותפה עמה ביצירת עולם, שאני בוראת ונבראת כאחת.

 (מתוך ההקדמה לספר "דת אישה")

 נשים זקוקות לתפילה שנובעת מתוך רחמן. נשים זקוקות נננלמילה שלהן. לצבע הדם. לאלוהה שיודעת את תחושת הרחם המתכווצת. הציר. החדירה. הנביעה. ישות נשית זקוקה למרחב לגלות בו את עצמה כנוגעת בכל חי. כחווה.  לגלות שהיא האחת, והוא המין השני - העזר כנגדה. שהיא הקדושה בכל תפארתה, שדמה הוא הרוח, שבשרה מדבר את האלוהות בכל נוכחותה. שרחמה הוא מקדש בו מתלקחת אש החיים החדשים, יצירת פרי אדמתה. אישה צריכה למצוא שוב את שפתה אשר אבדה לה. שפה המכבדת את ממשותה, ואת ממשות ההוויה שהיא מביאה עמה.  נשים זקוקות לתורה משלהן. לבית מקדשן, לכוהנות היודעות את שפת גופן.

למאמר המלא...


כל הזכויות שמורות © צרו קשר שיווק באינטרנט הריון ולידה תקנון והצהרת פרטיות קידום והקמת אתרים