פורום השבוע אינדקס אופנה יוגה גברים וצירים היום שאחרי הצילו צירים תזונה מאמרים חדשות ראשי
 
25/10/2001 14:29 גלית מאת:
הנה אני שוב מחבקת תינוק בידי... וכל זה קרה מבלי שהייתי צריכה לצאת מהבית
כותרת:
כבר כתבתי כאן כמה וכמה סיפורי לידה באתר והנה אני יושבת לכתוב את שלי אחרי מספר לילות בהם ניסחתי אותו שוב ושוב בראשי (שעות ההנקה השקטות וההזויות של הלילה) כי חשוב לי לא רק לחלוק איתכן את החוויה אלא גם להעביר מסר חשוב וזאת מבלי, חלילה, להשמע מטיפה או מתימרת להחזיק באמת האחת.
את סיפור הלידה שלי כבר כתבה כאן אילנה שמש מזווית ראייתה שלה (מבלי להזכיר את שמי כמובן) באופן מרגש ועדין שני עמודים אחורה.
ההחלטה על לידת בית התגבשה והתקבלה אצלי לפני ארבע שנים וחצי כשהסתיימה לידת ביתי הבכורה בבית חולים משגב לדך (שהיתה נהדרת לכל הדעות) וידעתי שבפעם הבעה רק בבית וזאת עוד לפני שרכשתי את כל הידע שיש לי היום בנושא.
לשמחתי בן זוגי חולק עימי דעה אחת בנושא וזה משתלב כחלק אינטגרלי מאורח חיינו הדוגל בתזונה, רפואה, חינוך וכו'... טבעיים. זה חשוב לי לומר כי זה לא איזה "ג'וק" אלא חלק מתפישת חיים שלמה וככזו הלידה הטבעית בבית נופלת בדיוק במשבצת הנכונה. ללדת בבית זה אומר לקחת אחריות על הגוף והנפש שלך מתחילת ההריון (ועוד לפני) ולהגיע ללידה במצב הכי טוב שאפשר זאת אומרת תזונה, פעילות ותירגול גופני ומצב נפשי ורוחני.
הלידה עצמה היתה מבחינתי "רק" סיום מוצלח לתהליך של תשעה חודשים + חיים שלמים שהביאו אותי לאותה נקודת זמן ומקום בו הכל התחבר לכדי לידה טובה ומוצלחת. אני מרגישה שהבאתי עימי (כמו כולן, כמובן) את כל מה שהיני ומה שאיני, מי שהייתי ומי שאני ואין זיופים ברגעי האמת האלו ואין הנחות ואין מיסתור להתחבא בו וזו העצמה הגדולה של הלידה כרגע יחודי ונדיר בחיינו.
מעגל התמיכה שאירגנתי לעצמי כלל ראשית את אילנה שמש המיילדת המופלאה שאין, אין מילים לתאר את מה שעשתה בשבילי בשביל בני הרך ובשביל משפחתי. נוכחותה ברגעים אלו תלווה אותנו לעד. אילנה היא התגלמות כל מה שאני רוצה למצוא במיילדת טובה. מיומנת, אחראית, משרה ביטחון ויחד עם זאת מאד עדינה בנוכחות שלה, מאד לא מתערבת ואין לה צורך ל"עשות משהו" כל הזמן. היתה לי הרגשה נהדרת גם שלא קרה כלום. כמו תחושה טובה ולא מעיקה ברגעי שתיקה עם חבר טוב או בן זוג קרוב.
אמא שלי המופלאה היתה הכוח הנשי החזק המרגיע. היא עשתה לי רייקי עיסתה אותי ובעיקר עודדה.
לילי חברתי הטובה אותה ליוויתי לפני שנה בדיוק בלידה שלה, סגרה מעגל בנוכחותה בלידה שלי וזה היה נפלא.
נעמי חברתי לקורס דולות (ושק האימונים שלי במסג'ים וטכניקות מגע) החזירה לי כגמולי בנוכחותה ובמגע נעים ומרגיע (היא גם צילמה תמונות נפלאות שאת חלקן אחלוק עימכן).
עמי בעלי ומאיה ביתי שבלעדיהם לא היה ערך לכלום.
לא אכנס לפרטי פרטים של מה קרה ומתי כי זה לא הכי חשוב (אם כי מעניין כמובן) אלא אחלוק איתכן את התובנה העיקרית שעימה יצאתי מהלידה הזו.
הלידה קוראת. נקודה. לא צריך "ללדת" לדחוף" להתאמץ" "לעבוד" . זה נולד. צריך רק לאפשר לתהליך לקרות. אני אפילו לא לחצתי. רק הרפתי עצמי, נשמתי ושיחררתי את התינוך שלי לצאת החוצה. מאד התפלאתי שהוא יצא בלי שדחפתי בכלל ושאלתי את אילנה איך זה? לא לחצתי בכלל. והיא ענתה לי בפשטות האופיינית לה: ככה זה. אני בכלל לא מלמדת לחיצות. רק הרפיה.
הדחף האקספולסעבי כשמו כן הוא. רפלקס חזק של הגוף. הגוף עושה את העבודה. צריך רק לאפשר לו. גם הכאב הוא חלש יותר כשאת מוצפת אנדורפינים.
אילנה חיזקה בי כל הזמן את התחושה שלידה זה דבר פשוט. ואכן כך התנהגו כולם בחדר והפכו את מה שבעיני רבים הוא מסע יסורים ארוך, מסובך ומייגע לתהליך טבעי קצר ופשוט. קמנו בבוקר, ילדנו, אכלנו צהרים והלכנו לנוח.
לכל הפוערים זוג עיניים, משמע מדובר בנס תחיית המתים, אני אומרת: זה נורמלי!!! כל השאר זה כבר משהו אחר (שלא להשתמש בביטוי החריף: פתלוגיה).
ואסיים בפינת ההמלצה החמה:
א- מי שמצבה הגופני והנפשי מאפשר לה- ללדת בבית. חד משמעית זה משנה את כל התמונה. תוצאות לידה טובות יותר (מכל האספקטים) מובטחות- אשמח לפרט בהמשך.
ב- תזונה טבעית ובריאה לאורך כל ההריון תביא אתכן במצב טוב ללידה והשפעתה תוכר על תפקוד הגוף בכל, גם בשיקום.
ג- יוגה, יוגה ושוב יוגה בלידה תגידו תודה על כל שעת תירגול.

באהבה ובהצלחה לכולן

תוכן ההודעה:


תגובות נוספות
25/10/2001  14:50 אוך­ מקסים כל כך טוב לשמוע מזל טובץ לת - Adi
25/10/2001  14:53 מזל טוב גלית יקרה! איזו סגירת מעגל מדהימה - טובה קראוזה - דיאטנית קלינית
25/10/2001  14:54 וואו גלית, כ"כ שמחתי לקרוא. אנחנו חושבים עלייך המון. הרבה הרבה מזל טוב ואני עוד אדבר איתך (ל"ת) - רויטל_ר
25/10/2001  15:7 גלית - ראשית המון המון המון מזל טוב! - נטלי
25/10/2001  17:6 גלית, המון המון מזל טוב והנאה - דיאנה
25/10/2001  21:9 גלית יקירתי, שוב המון מזל טוב! היה ממש מרגש לקרוא את מה שכתבת ולראות את הדברים מזווית ראייה שלך! - נעמי
25/10/2001  21:22 גלית, איזו שלמות והנאה מצטיירים מסיפור הלידה שלך. מזל טוב לכולכם - ל"ת - איריס הדס
26/10/2001  16:38 היה ממש מרגש לקרוא, איזו חויה נפלאה, - ענבל ל
27/10/2001  17:0 מזל טוב, נשמע נהדר! (ל"ת) - סאלוש
28/10/2001  8:57 זה נולד - רותי קרני הורוביץ


   
 

כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה © יצירת קשר     תקנון ותנאי שימוש