נאורה אלתרמן - מדריכת הכנה ללידה ודולה 054-7774848

 
תהליך הלידה
המלצות לגבי שימוש באפידורל
טיפים לבן זוג
תיק ללידה ולאחריה
אפידורל - סקירת קוקריין
המומלצים שלי
תמיכה רציפה בלידה - סקירת קוקריין
פקיעת מים - סקירת קוקריין
מגע עור לעור - סקירת קוקריין
בדיקות אולטרהסאונד שגרתיות - סקירת קוקריין
סיפורי לידה
English Childbirth Class
לקוחות שממליצים עלי
.
.
.
אמהות טרייה
.
 עמוד הבית  קצת עלי  פרויקט לידה טבעית  הכנה ותמיכה בלידה פורום
רמז עבה כמו פילה בהריון
אני בבית קפה. סוף סוף פוגשת חבר שפעם היינו קרובים כל כך והיום הוא גר רחוק כל כך. והמרחק, לצערי, מרחיק... הוא לא יכול להתאפק מלספר לי קצת רכילות על מכר משותף של שנינו, שבת זוגו קצת משוגעת. "היא ילדה את הבת שלהם בבית (אני מהנהנת), נתלתה על איזה חבל מתנדנד מהתקרה (אני מחייכת), והולידה את הילדה לתוך גיגית! )אני מתרגמת לעצמי בראש – בריכת לידה(."היא לא חתכה מיד את חבל הטבור (החיוך הופך לצחקוק) וגולת הכותרת - עשתה מהשלייה הדפס, למזכרת!" (עכשיו אני כבר מתגלגלת על הרצפה מצחוק).
 
אני מיד עונה – תן לי לנחש. למיילדת שלה קוראים מירב! אבל הוא אומר שלא. הם מתגוררים בניו-יורק. ולמה אני שואלת? סתם, אני עונה. כי לפי מה שתיארת היה נדמה לי שילדנו עם אותה מיילדת. לא היית פה כמה שנים, אתה לא מעודכן לגבי מה נהיה ממני. משוגעת שיולדת בבית :-)
 
חודשיים לאחר מכן אני בבית קפה אחר באותה שכונה. יושבת בהתכנסות חירום של נציגות עמותת "נשים קוראות ללדת - למען חופש בחירה בלידה" עם נציגות מיילדות הבית בישראל. אנחנו בעיצומו של מאבק, אבל יותר בא לי לקרוא לזה מהפיכה. נודע לנו כי משרד הבריאות מנסה לגדוע את לידות הבית בישראל. מספר אנשים בעמדות כוח, שאף לא אחד מהם נכח מימיו בלידה מחוץ לכותלי מבצר בית החולים, קובעים נהלים חדשים ללידות בית. נהלים שנובעים מפחד. מחוסר הבנה. שנטולים כל בסיס מדעי ושפוגעים בזכויות בסיסיות של נשים. אי הצדק משווע ומגייס אותי בסערה גדולה לקום ולפעול. אני מתחילה לאסוף מידע. להתייעץ עם מומחים בחו"ל. לקרוא שוב את כל המחקרים כדי להיות בטוחה שאני צודקת. שהם מראים שלידה בבית עם מיילדת מוסמכת עבור אישה עם הריון תקין היא בטוחה לא פחות מלידה בבית חולים. והיא גם בריאה יותר. כן, אני אכן צודקת. זה מה שהמחקרים מראים.
 
היום אנחנו נפגשות בהתרגשות ובתקווה רבה, כיוון שהצלחנו לחדור את חומת האטימות ולחצוב בה סדק דק של הקשבה. משרד הבריאות הזמין אותנו לפגישה! אמנם נאלץ לשבת מול סוללת רופאים המתנגדים לעצם שילוב המילים "לידה" ו"בית" באותו משפט, אבל אף על פי כן – הזדמנות. בפתח המפגש מירב רוצה לספר איזו מקריות יפה זו, שבדיוק בבית שממול בית הקפה בו אנחנו יושבות, הזדמן לה לפני שנה ללוות זוג בלידת בית מקסימה. הם כבר לא
גרים כאן. אבל איזה נעים להיזכר עם חיוך במטרה לשמה אנחנו כאן – חופש בחירה בלידה ולידות טובות לנשים ותינוקות.
 
אנחנו ממשיכות ומדסקסות את אסטרטגיות הפעולה האפשריות. כיצד נצליח למנף את הפגישה הזו לשינוי? אנחנו רוצות שהנהלים יכתבו על ידי אנשי המקצוע המתמחים בלידות בית. אנחנו רוצות שזכות הבחירה של אישה לגבי גופה תכובד. אנחנו רוצות שיוון מול אחיותינו היולדות בבית חולים.
 
פתאום נכנס לבית הקפה בחור. הוא בוהה במירב. הוא ממשיך לבהות. וממשיך עוד קצת, עד שתופס את מבטה. היא קמה אליו לחיבוק חם ומספרת לנו בהתרגשות – זה האבא! זה האבא מהלידה שסיפרתי לכם עליה! מתברר שהם בדיוק בביקור בארץ והוא קפץ לאספרסו בבית הקפה הנוסטלגי. המקריות פשוט מדהימה.
 
אבל המחשבות שלי בינתיים מפליגות רחוק יותר. אני לא מצליחה להימנע מהמחשבה שהוא מוכר לי, הבחור הזה. מוכר לי מהעבר, מלפני יותר מעשור. לא, אני פשוט לא מאמינה. לא מאמינה. זה הוא! זה אותו בחור שחבר שלי סיפר על בת זוגו המשוגעת. אז צדקתי! הם אכן היו בארץ והיא ילדה עם מירב :-)
 
לפעמים היקום שולח אלינו רמזים. והפעם הוא שלח רמז עבה כמו פילה בהריון. התרחשה כאן התנקזות פנומנאלית של מצבים מקריים. כמעט כאילו שהעולם התקפל כמו משפך נייר וניקז אל בית הקפה הזה בנקודת הזמן הזו את כל התקוות שלנו ללידות טובות. קצת כאילו היקום מנסה לומר לנו – היי, אתן שם שיושבות ורוצות מהפיכה? אני אעזור לכן. כי מגיע לכולן לידות בטוחות ומקסימות. גם בבית.


כל הזכויות שמורות © צרו קשר שיווק באינטרנט הריון ולידה תקנון והצהרת פרטיות קידום והקמת אתרים