ביה"ס אמנות הלידה במכללת לוינסקי האיכותי בישראל בהכשרת דולות ומדריכות להכנה ללידה 052-8374237

 
פילוסופיה מטרות ויעדים
שכ"ל ותשלומים
נעים להכיר
יתרונות בלעדיים
טופס הרשמה
תנאי קבלה
דרישות הקורס
ביטול הרשמה
ממדריכה לדולה ועוד
תכנית הלימודים
תקנון שכ"ל
חדש! לימודי המשך
הוראות הגעה
צור קשר
קרן פרידמן גדסי
חדש! קורס מתקדם
תודות והמלצות
בלעדי! חדש! קורס הכנה ללידה חינם
גלריית תמונות
איך מגיעים
CAPPA
הכשרת דולות פיריון
הכשרת מדריכות יוגה
סרטי לידה
סגל מרצים
דולות פוסטפרטום
הקורס המשולש
הילה לב-רן
יום פתוח למטפלים
 עמוד הבית  מי אנחנו  הירשמו עכשיו!  לימודי המשך פורום
ביה"ס אמנות הלידה נבחר כפקולטה הישראלית של ארגון CAPPA הבינלאומי למקצועות הלידה
                                  
ביה"ס אמנות הלידה להכשרה במקצועות הלידה, נבחר על ידי ארגון CAPPA הבינלאומי לשמש כפקולטה הישראלית שלו. לראשונה, יזכו דולות ומדריכות להכנה ללידה ישראליות שיסיימו את לימודיהן בתואר בינלאומי מוכר CCE Child birth educator ו-CLD / CBD Certified Birth Doula / Certified Labor Doula.

 

במסגרת הפיכתו של ביה"ס אמנות הלידה לשלוחה הישראלית (פקולטה). של CAPPA שבסיסו באטלנטה ג'ורג'יה שבארה"ב, יוטמעו נהלי העבודה האמריקאיים של מקצועות הלידה בתוך תכני הלימוד של ביה"ס. בית הספר אמנות הלידה מציע כיום את תכנית ההכשרה המקיפה בישראל ובעולם להכשרת דולות ומדריכות להכנה ללידה. התכנית כוללת 350 שעות אקדמיות, ונפרשת על פני למעלה משנה קלנדרית.  

 

"הטמעת סטנדרטים אמריקאיים בתוך מקצועות הלידה הינה צעד ראשון במעלה בתהליך הסטנדרטיזציה והאקדמיזציה של חטיבת מקצועות הלידה אותו התנעתי לפני כשלוש שנים", אומרת רותי קרני הורוביץ, מנהלת CAPPA Israel, וביה"ס אמנות הלידה, ממייסדות תנועת נשים קוראות ללדת למען חופש הבחירה בלידה בישראל, ומקימת ארגון המניפה למקצועות הליווי וההדרכה מסביב ללידה. בנוסף נחשבת קרני הורוביץ הוגת דעות מובילה מסביב ללידה, וממובילות דעת הקהל בנושא לידה ודולות בישראל.

 

בשלב ראשון יושק אתר CAPPA הישראלי www.cappa.co.il ובו יוצעו שירותי ההכשרה של הפקולטה. בין השאר יוצעו לימודי הכשרה במקצוע לידה חדש שאינו מוכר עדיין בישראל: דולה אנטפרטום – מלווה בשמירת הריון. מקצוע זה בא לענות על המחסור החמור במענה מקצועי והומני עבור אלפי  נשים בישראל הנמצאות בשמירת הריון מדי שנה. נשים אלו מוצאות עצמן לעיתים מבודדות חברתית ומבלות שבועות ולעיתים אף חודשים ארוכים בשכיבה במיטה. בהיעדר מערך תומך בקהילה זוכות נשים אלו בתמיכה חברתית ומקצועית כשהן מאושפזות במחלקות להריון בסיכון גבוה.

 

"הטמעה של מקצועניות ליווי (דולות) מוסמכות בחדרי הלידה ובקהילה,  הוכחה כמשפרת את התוצאות המיילדותיות, את שביעות הרצון של הנשים מן ההריון והלידה שלהן, כמפחיתה של שיעורי הדיכאון אחרי לידה וכמחזקת את הקשר שבין אמהות ותינוקות", אומרת קרני הורוביץ, המפעילה בשנים האחרונות מאבק כנגד אי הכנסת דולות לבתי חולים מסוימים בישראל.

 

בעקבות פנייתה של קרני הורוביץ בנושא למשרד הבריאות, הודיעה דר' סימה רייכר, מנהלת המחלקה להנחיות מקצועיות במשרד הבריאות: "מלווה אישי יכול להיות כל מי שתבחר בו היולדת לרבות מלווה המכנה עצמו `תומכת לידה` ". משמעות הדברים: גם הגבלותיהם של חדרי לידה אחרים על כניסת דולות – בטלות.

במקביל להשקת הסניף הישראלי, יושק סניף הודו של ארגון CAPPA.


כל הזכויות שמורות © צרו קשר שיווק באינטרנט הריון ולידה תקנון והצהרת פרטיות קידום והקמת אתרים