יום הדולה הראשון בישראל ובעולם 22-3-11 כנס מרכזי ואירועי פגוש את הדולות בקהילה

 
פתיחה וברכות
קו התפר
לידתו של מקצוע
לדבר עם בתי"ח
הוצאה בפועל
אמצעי מניעה
דולה בסל
דולות ופייסבוק
לידה פעילה?
אהבה ומיניות בלידה
חוק וסדר
ניגוני לידה
אם ואחות?
זמן לידה
טראומה ופוסט
הומיאופטיה ורגש בלידה
הרחם שמבחוץ
פוטופארטום
מה זה פה, בורדל?
סטיקר, חולצה, תג
גלריית תמונות
 עמוד הבית  סיקור הכנס המרכזי  האירועים בקהילה  יום הדולה בתקשורת פורום
האירועים בקהילה

פגוש את הדולות בקהילה

אירועי פגוש את הדולות בקהילה התקיימו בעשרות מוקדים ברחבי הארץ ביום הדולה 22-3-11. האירועים נערכו במתקנים עירוניים, מרכזי הורות ולידה פרטיים, מתקני אשכול פיס ומתחמים מהודרים בקניונים בו זמנית, והגישו לעשרות קהילות בישראל מיני הרצאות בנושא תפקיד הדולה (חובה) ונושאים סב-לידתיים נוספים (רשות) וכן סדנאות טעימה מיכולותיהן. עשרות דולות הנהיגו את האירועים הקהילתיים וזכו לחשיפה ראשונית נדירה וקובעת. מקצוע הדולה בישראל עשה צעד גדול אל מרכז המפה.

 

האירועים נערכו כאמור בו זמנית ובמתכונת דומה, לפי המדריך שהדולות קיבלו מבעוד מועד ואשר עסק בארגון האירוע החל בקביעת התכנים, דרך יצירת התפאורה, ועד דרכי השיווק והחשיפה. ארגון הגג של המקצועות הסב-לידתיים בישראל יצר קשר עם כחמישים רשויות מקומיות ועוד שבעה עשר קניוני ישראל (בזכות הדולה תהילה מלכה).

 

באירועים הציגו הדולות את עצמן לקהילה, וכן הקריאו את ההגדרה הלקסיקאלית של הדולה, הגדירו את תחום העיסוק של הדולה, תועלות הליווי בלידה עם דולה המוכחות אמפירית וכן סיפרו על אודות תהליך ההסדרה והרפורמה בשמות המקצוע של הדולות. לאחר מכן הגישו הדולות מיני הרצאה בנושא הקרוב ללבן ואשר נשאה ערך אינפורמטיבי גבוה. בין הנושאים שהועלו: איך לכתוב ולהגיש תכנית לידה, מניעת חתך החיץ, הורמונים בלידה ועוד. כמו כן נערכו מיני סדנאות בנושאים דוגמת תנועה ותנוחות בלידה, שימוש בכדור פיזיו, מגע בלידה וכו'. בנוסף נערכה שיחה בין הדולות ובין משתתפי האירועים והדולות השיבו על שאלות, נתנו טיפים, וחילקו חמרי הסברה.

 

לאחר האירוע התבקשו הדולות לדווח על האירוע שהנהיגו וכן להשיב על השאלה האם ירצו להנהיג אירועי 'פגוש את הדולות' בקהילה על בסיס שגרתי. הדולות השיבו כמעט כולן כי ישמחו לערוך אירועים קהילתיים דומים במתכונת דומה אחת לחודשיים שלושה. באשר לאירועים שנערכו דווח כי ההיענות היתה טובה אם כי ראשונית בלבד. ברוב האירועים נכחו נשים הרות או זוגות העומדים לפני לידה, ובמספר מוקדים נכחו לא מעט דולות וכן דולות מתלמדות אשר באו לחזק את ידי הדולות הוותיקות וכן ללמוד כיצד לערוך אירועים דומים בעצמן.

 

ארגון הגג של מקצועות הליווי וההדרכה מודה לכל הדולות המנהיגות אשר הרימו את הכפפה ונענו ליוזמה לקיים אירוע קהילתי, וקורא לכולן לקחת את היוזמה הראשונית צעד אחד קדימה ולנצל את המומנטום לעריכת צעדים דומים על בסיס רבעוני מעתה והלאה מבלי להמתין עד יום הדולה הבא אשר ייערך כבר בכל העולם בתאריך 22-3-12 במתכונת דומה. של אירועים מרכזיים המיועדים לחיזוק הדולות בבוקר – ומפגשים קהילתיים לחיזוק מעמדן של הדולות ולהעמקת הקשר ביניהן ובין הקהילה בשעות הערב.

רותי קרני הורוביץ ראש ארגון הגג של מקצועות הליווי וההדרכה הסב-לידתיים בישראל ויוזמת יום הדולה – חג הדולות אמרה בדברי הפתיחה באירוע המרכזי של יום הדולה כי יום הדולה הינו "רגע שיא בהכרה ציבורית, ובמיוחד אירועי פגוש את הדולות בקהילה, שייערכו באופן סדיר ביום זה בכל שנה. החל מן השנה הבאה ייערך יום הדולה ברחבי העולם והאימפקט יגדל עוד יותר... אין ספק, הפער שבין הדולה – השירות משפר הלידה ובין הקהילה, זועק לשמיים, ואירועי פגוש את הדולות הערב ברחבי הארץ הערב עומדים להטליא אותו ולייצר מחדש את הקשר האורגאני המתבקש כל-כך בין הדולות ובין קהילותיהן."

בסיום דבריה קראה קרני הורוביץ לדולות לענוד את תגי השם המקצועיים לדולות שחילק להן הארגון באירועים ובלידות וכן ללבוש את חולצות
Give Birth A Chance
אשר חילק ארגון הגג באירוע לכל הדולות, במטרה להגביר מודעות ולסייע בעצירת מגיפת הזירוזים והשראות הלידה אשר בסימנה עומד עשור הלידות הנוכחי.


כל הזכויות שמורות © צרו קשר שיווק באינטרנט הריון ולידה תקנון והצהרת פרטיות קידום והקמת אתרים