נשים קוראות ללדת - למען חופש בחירה בלידה (אתר זמני) בינתיים מיצאו אותנו גם בפייסבוק

text
תמונת מצב כיום
אמנת זכויות היולדת והילוד
איך הכל החל
כנס היסוד
משפט רות דיוויס
נשימקו בכנסת
כנס לידה וחברה
כנס זכויות היולדת
סיכום מצב 2002
ביקור דר' וגנר
ישיבת הוועדה לקידום האשה 30.7.08
רישום ילודים ומשרד הפנים
 עמוד הבית  מי אנחנו  הצטרפו אלינו  אג'נדה ומטרות פורום
רקע, חזון, הישגים, עתיד

"נשים קוראות ללדת למען חופש בחירה בלידה"

 

"לכל אשה הזכות ללדת כרצונה בסביבה חופשית ותומכת."

ד"ר מישל אודנט, מחלוצי הלידה הטבעית

 

זכותכם לבחור את מקום הלידה,

לבחור את המלווים בלידה,

לבחור בטיפול המתאים לכם מתוך ידע, הבנה והסכמה

ללדת באווירה תומכת ומעצימה

 

לתינוקות שלכם מגיעה כניסה רכה לחיים.

זכותם להיות אתכם בהתאם לרצונכם,

לקבל טיפול רפואי בידיעתכם ובאישורכם,

לקבל אהבה, הגנה והזנה על פי צורכיהם, ללא הגבלה.

 

"נשים קוראות ללדת למען חופש בחירה בלידה" היא תנועה חברתית הפועלת מאז מרץ 2001, בעקבות תחושה כללית של חוסר שביעות רצון מיחסה של מערכת הבריאות בישראל ליולדות ולילודים. כיום מונה התנועה כארבעת אלפים פעילים ומדי יום מצטרפים חדשים, הקוראים, לחופש בחירה בלידה ולהטבת התנאים המי ילדותיים. אנשי התנועה מאמינים שהבראת הלידה הינה חלק מהותי מהבראת החברה

חברי התנועה מאמינים כי ניתן לקיים לידות בדרך המכבדת את בחירתה ורצונה של האישה ומגובה בטיפול רפואי הולם, כמו כן, מאמינים כי יש לאפשר לילודים כניסה רכה לחיים, שהות ליד האם ועל גופה בהתאם לרצונה ומתן טיפול רפואי באישורה ובנוכחותה.

 

אנו קוראים להקמת מרכזי לידה מחוץ ובתוך בתי חולים, למיסוד לידות הבית ולשינוי הגישה בבתי החולים כך שהאישה תעמוד במרכז התהליך.

אנו מבקשים להעלות את מודעות הציבור לאפשרויות ולזכות הבחירה בלידה, להפנות נשים לקבלת ליווי מתאים בלידה ולספק כלים לבחירת מקום לידה ידידותי ליולדת ולילוד.

 כשהוקמה התנועה נבחרו שלושה אפיקי פעילות:

תקשורתי- העלאת מודעות לנעשה בחדרי לידה, לאפשרויות שעומדות בפני היולדת, לאי צדק חברתי (מניעת מענק לידה מיולדות בית, מניעת ליווי מיולדות בבתי חולים, הפרדת תינוק מאימו בניגוד לרצונה, הפרדת יולדת מילוד הזקוק לאשפוז...)

פוליטי –פעילות חקיקה בכנסת.

הקמת מרכזי לידה – החזון מדבר על פתיחת מרכזי לידה מחוץ לכותלי בתי החולים בישראל שיאפשרו עבודה תומכת של מיילדות למען נשים וליווי בקהילה –לפני ואחרי לידה. כיום ישנם משקיעים ואף יולדות המעוניינים באפשרות זו, אולם תיקון החקיקה שיאפשר זאת עדיין לא הושלם ולכן יש להמשיך ללחוץ על המערכת הפוליטית ולעודד יוזמות עצמאיות.

   " אנו רואים בחזוננו מרכזי לידה זמינים בכל רחבי הארץ  ונשים מודעות שמגיעות ללידה כשהן יודעות מה רצונן ומאמינות ביכולתן ללדת. נשים אלו יפגשו צוותים תומכים שיעודדו ויחזקו אותן, ידברו בכבוד  ויהיו קשובים לצרכיהן וכן סביבה ביתית המאפשרת אינטימיות ורוגע החיוניים לתהליך הלידה." 

חזון זה מצריך שיתוף פעולה מלא מהצוותים הרפואיים שיאמינו ביכולת היולדת ימנעו מהגבלת יולדת בבחירת מלווים, ימנעו מטיפול רוטיני ויעדיפו טיפול אישי. לא יתערבו, יחתכו, יזרזו, יפקעו מים, אם אין צורך רפואי. יאפשרו ליולדת לנוע במרחב ולא יחייבו שימוש במיטת הלידה. יקצרו בניטור, לא יציעו  אפידורל - ליולדת שאינה רוצה בכך. יקישו בדלת לפני כניסה לחדר, יזדהו, יביטו בעיניה ויבקשו אישור להעניק טיפול. הם יאפשרו ליולדת לקבל חוות דעת נוספת על הטיפול המוצע. ידברו אליה בכבוד ובאהדה,  יניחו לה ללחוץ לפי הצורך הרפלקסיבי שלה, יעודדו שהיית האם והיילוד בצוותא לאחר הלידה, בהתאם למחקרים המדברים על חשיבות הביות להצלחת הנקה וחיזוק קשר אם-ילד ובניגוד למדיניות המקובלת במספר מרכזים רפואיים.

 אנחנו מאמינים שלכל אישה יש קול ורצון. הקולות שונים, הרצון שונה והחוויה שונה. אישה יכולה לבחור ללדת בבית, ללדת במרכז לידה, או בבית חולים, עם התערבות או בלי התערבות ועדיין לדעת שמגיע לה כבוד ויחס ראוי. חשוב שתוכל לצאת מחווית הלידה בידיעה שהיתה זו הלידה המתאימה לה ביותר. המסר שלנו ליולדת הוא:

 "דעי מה את רוצה, לימדי את החומר וזירמי עם מה שבא. לפעמים המציאות מפתיעה אותנו ויש שינויים שעלינו לקבל, אבל כשאנחנו מכבדות אותה ואת עצמנו החוויה נשארת חוויה מעצימה."

 

הצטרפו אלינו. מגיע לכם כבוד. לנו ולכם הכוח לשנות – הרבה טוב

 

09-8665686

למאמר המלא...


כל הזכויות שמורות © צרו קשר שיווק באינטרנט הריון ולידה תקנון והצהרת פרטיות קידום והקמת אתרים