פורום השבוע אינדקס אופנה יוגה גברים וצירים היום שאחרי הצילו צירים תזונה מאמרים חדשות ראשי
 
6/7/2004 12:28 שירוני מאת:
סיפור הלידה של אחותי
כותרת:
יעל, אחותי, היתה רשומה לתכנית הלידה באווירה ביתית בבית החולים ליס.
היא גרה מאוד קרוב לבית החולים ולכן חיכו ממש שיהיה ציר כל 5 דקות למשך שעה ורק אז נגשו למיון. עוד אחה"צ הייתי אצלה עם גילי ושיחקנו בגינה תוך כדי מעקב אחרי צירים כל 10-15 דקות.
בשעה 22:30 הם כבר היו במיון והגעתי לשם עם הורינו. היא חוברה למוניטור אבל היתה כבר בצירים חזקים וכאב לה לשכב על המיטה לכן היא עמדה וזזה והמוניטור לא היה כלכ ך טוב בגלל התזוזות, האחיות והרופא הסבירו לה שעם מוניטור כזה הם לא יאשרו לידה בחדר הביתי, בסוף שחררו אותה בתנאי שגם בחדר תמשיך במוניטור לעוד חצי שעה ואז נראה..
עלינו לסוויטה...באמת חדר מושקע ונעים, מיד הדלקנו נרות ושמנו מוזיקה, הפתיחה היתה 3.5.
מה שהיה מצחיק זה כשנכנסנו והדלקנו את האור הערנו רופא שישן על המיטה הזוגית (כנראה המקום הכי שווה לנמנם בו בכל בית החולים)היה קצת לא נעים..
האחות אחראית המשמרת אמרה שיש כוננים ללידה טבעית ושהיא משיגה אותם.
עוד במיון שמעתי שיחה בינה לבין האחות במיון והבנתי שיש בעיה עם הכוננים אם בכלל היו, והאחות במיון אמרה משהו כמו "אני מעלה אותה וזהו" בקצת קריזה.
גם בחדר לידה אחותי זזה והמוניטור לא היה משהו ואז בא רופא אחר חתם על המוניטור בנונשלנט ויצא. אחותי נותקה ונכנסה למקלחת בשמחה.
בינתיים מילאנו את הבריכה הענקית, בן זוגה ואני, וההורים ישבובחדר השני של הסוויטה שמופרד במין מחיצת אקורדאון.
יש טלויזיה לאורחים..ויש הרבה אופיות תאורה עמומה באמת מושקע חוץ מהכתמים (הבלתי נמנעים) על המיטה. חבל שלא הבאנו סדין זוגי מהבית וגם כריות הענק שעל המיטה היו ממין בד לא נעים שנדבקים אליו.

בסופו של דבר האחות אחראית המשמרת באה והודיעה שהיא תהיה המילדת "לקחתי על עצמי את הפרויקט" היא באמת היתה מתוקה אבל זה אומר משהו על הכוננים לא?
בכל אופן הלידה התקדמה יפה והיתה קצרה בשעה 23:00 עלינו לחדר לידה
והתינוקת יצאה בשעה 5:10 בבוקר.
לאורך הצירים עזרנו לה בהשתתפות וליווי בנשימות וקולות (נהימות) נמוכות. וזה ממש עזר גם היא אמרה כך בדיעבד. כולנו היינו עייפים כולל המילדת שלקראת פתיחה של 7 כבר התחילה לדבר על פקיעת מי שפיר ושזה יעזור ויקדם את הלידה, היא חזרה על זה כמה פעמים וזה היה קצת מעצבן, אבל בפתיחחה של 7.5 אחותי הסכימה ושמחה על זה, הפקיעה כאבה לה וכך גם כל בדיקות הפתיחה תוך כדי ציר.
כצפוי אחרי הפקיעה באו ציר אחרי ציר ואחותי מלמלה "מה היא עשתה לי.."
הלידה התקדמה עוד ובבדיקה הבאה היתה כבר 9.5 ואז המילדת הציעה עוד עזרה ב"למחוק" את החצי ס"מ הנותר. אני ממש הייתי בשוק מההצעה הזאת ושאלתי אותה בנימה נעימה "כמה זמן כבר יקח להגיע לפתיחה מלאה עוד רבע שעה?"
והיא הסכימה ואכן תוך זמן קצר כבר היתה פתיחה מלאה והתחילו צירי הלחץ.

צירי הלחץ היו מדהימים המילדת הסבירה ליעל בדיוק איך ומתי ללחוץ ואחותי שיתפה פעולה והיתה בשליטה מדהימה! היא לחצה ולחצה והפסיקה מיד כשאמרו לה. אני שפכתי שמן לידיה של המילדת ועוד קודם לצירי לחץ בהמלצת המילדת שמתי והחלפתי לה חיתולים רטובים וחמים לריכוך הפירינאום. לא היה חתך ולא קרע ספונטניואחותי סיפרה לי אח"כ בשמחה שהיא היולדת היחידה שהלכה ברגל למחלקת יולדות אחרי הלידה ולא במיטה על גלגלים כזו שיש שם. לא היתה לה שום בעיה לשבת אחר כך.

זהו.
היה מדהים כשהתחלנו לראות את הקודקוד יוצא ונכנס עד שהראש כולו יצא והקטנה החליקה החוצה. כל כך לא דומה לאחותי, חבל..
היא לא רצתה לינוק מיד רק אחרי חצי שעה היא תפשה את הענין ומאז לא מפסיקה. היא נולדה 3.065 ק"ג למרות שהרופא אמר שהיא גדולה מאוד...וכל חששות ההריון (א סימטריה בחדרי המוח וכד' נתבדו..ונשכחו)
היתה חויה מאוד מיוחדת וקיבלתי צל"שים כתומכת לידה בפעם הראשונה..

לסיכום,
חדר הלידה באוירה ביתית בליס מדהים ונעים, מומלץ להביא מהבית סדין זוגי, גפרורים להדלקת הנרות ועוד כמה נרות ספייר, ולברר מה קורה עם הצוות שאמור להיות כונן ללידה טבעית.


תוכן ההודעה:


תגובות נוספות
6/7/2004  12:45 וואו, שירוני מזל טוב! - ליאורקה
6/7/2004  12:48 ליאורקה - שירוני
6/7/2004  12:51 נשמע מעולה...המון אושר ונחת לכולם. (ל"ת) - HILLA
6/7/2004  13:1 מרגש, המון מזל טוב! (ל"ת) - אמא של תינוקי
6/7/2004  13:1 איזה יופי! מזל טוב לכל המשפחה! (ל"ת) - סיס
6/7/2004  13:13 מזל טוב, (ל"ת) - נון
6/7/2004  13:24 מזל טוב, רוב אושר! (ל"ת) - ענבל
6/7/2004  19:48 איזה יופי מזל טוב! נשמע שהיית ממש בסדר למרות חששותייך. (ל"ת) - דנה


   
 

כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה © יצירת קשר     תקנון ותנאי שימוש