פורום השבוע אינדקס אופנה יוגה גברים וצירים היום שאחרי הצילו צירים תזונה מאמרים חדשות ראשי
 
28/8/2001 10:38 רויטל_ר מאת:
סיפור הלידה שלי (זהירות, יצא ממש ארוך!)
כותרת:
לאחר חשש רב מלידה מוקדמת ושמירת הריון במשך כל השליש השלישי, הגעתי לתאריך הלידה המשוער ללא כל סימן המרמז על לידה קרובה.
אני מצידי, הייתי מוכנה ללדת עוד שבועיים לפני כן, וכל יום שעבר הביא עמו מנה נוספת של ייאוש וחוסר סבלנות לקראת הרגע הגדול.
והנה, ביום שני, יומיים אחרי התל"מ, התעוררתי עם התכווצויות מלוות (לשם שינוי) בכאבים. היו אלו צירים שהופיעו כל 7-8 דקות ונמשכו קרוב לדקה, לא היה לנו ספק שזה סוף-סוף זה...
לאחר כשעתיים, כשהייתי בטוחה שהתהליך מתפתח, התקשרתי לעדכן את גלית (הדולה), שאישרה שזה נשמע כמו התחלה של לידה, וסיכמנו שנודיע לה כשנצא לכיוון ביה"ח.
בשעה 10:00 היו כבר צירים כל 5 דקות, אבל הכאב היה מאוד נסבל, אמנם לא הייתי מסוגלת לשבת או לשכב אבל התמודתי בקלות בעזרת הכדור הפיזיוטרפי, הכריתיי והשיטות השונות שלמדנו בקורס (אצל מיכל בונשטיין). הצירים היו סדירים, משך הזמן ביניהם התקצר, אבל אני לא הרגשתי צורך לנסוע לבי"ח למרות ש"לפי הספר" הגיע הזמן, לא ידעתי איך הדברים יתפתחו וחששתי שהנסיעה תהיה קשה אם נחכה עוד הרבה. ב- 12:30 התקשרתי לגלית שהציעה להתחיל להתארגן לאט ולצאת תוך שעה- שעה וחצי. יצאנו לבי"ח בסביבות 13:30, במיון יולדות עברתי את הבדיקות הרגילות, הייתי בפתיחה של 3-4 ואמרו לי להמתין קצת, ושמעבירים אותי לחדר לידה. השעה הייתה כבר קרוב ל-15:00, שעת החלפת משמרות, ומאחר שראו שאני לא לחוצה, ואמרתי שאני לא רוצה אפידורל, התקבלתי לחדר לידה רק ב-16:30. ובדיוק אז גם גלית הגיע, ועם הנוכחות שלה ושל בן-זוגי היקר הרגשתי בטוחה ושאני מסוגלת להתמודד ולעמוד בדרך שבה בחרתי. בכל הזדמנות אמרתי שאני רוצה לנסות לידה טבעית ואמרו לי להגיד זאת למיילדת שתקבל אותי, ואכן כשנכנסתי לחדר לידה הוצאתי את תוכנית הלידה ובהחלט התייחסו אליה בכבוד.
סימה, המיילדת שלי הייתה בלידה ובינתיים קיבלה אותי מיילדת אחרת, שעשתה לי חוקן, ואני נכנסתי למקלחת, הייתי שם כשעה, המים מאוד עזרו, וקיוויתי שיש התקדמות יפה בפתיחה.
כשיצאתי וראיתי את סימה קצת נבהלתי, אך כמו שגלית כבר סיפרה, היא הייתה פשוט גדולה.
התחברתי למוניטור (זה היה סיוט, הכאבים ממש מתעצמים בשכיבה ובחוסר תנועה), סימה התחשבה וחיברה אותי רק למתמר שבודק דופק עוברי ולא למתמר של הצירים. וכמובן שהסכימה למוניטור לסירוגין. היא בדקה את הפתיחה שהייתה רק 4 ס"מ (התאכזבתי נורא).
בשעות הבאות הרגשתי שגלית ממש מנחה אותי ואת בעלי והיא מאוד עזרה, אנחנו בטוחים שבלעדיה הלידה הייתה נראית אחרת לגמרי. גלית הדריכה בנשימות ובווקליזציה (שעוזרת, לא תאמינו כמה), עשתה לי דמיון מודרך, עיסתה, ליטפה, דיברה, הרגיעה, תמכה וממש לקחה ממני את הכאב. ועם כל זה גם בעלי היה שותף פעיל, תפקדנו שלושתנו בהרמוניה מושלמת, וסימה הבינה שהיא די מיותרת לעת עתה ובאמת הניחה לנו לנפשנו. ורק נכנסה פעם בשעה-שעה וחצי, לנסות לחבר אותי למוניטור ולבדוק פתיחה. הניסיונות לחבר אותי למוניטור היו כושלים, למרות היצירתיות הרבה שהפגנו, לגבי התנוחות והמיקום שלי בזמן החיבור, תמיד לאחר דקות ספורות, כשסימה כבר יצאה, הייתי "קורעת" את הרצועות מעליי ומתחילה להסתובב בחדר. הייתה התקדמות בפתיחה של ס"מ כל שעה וזה נראה לי נורא איטי.
שלב המעבר היה לא קל, התמודדתי אתו ע"י ווקליזציה והרבה מגע תוך רכינה על הכדור או תנועה חופשית בחדר. לרגע לא עלה בדעתי לבקש אפידורל, הייתי מאוד מוכנה לתהליך (מבחינה נפשית) ומאוד מחוברת לגוף שלי (לא תיארתי לעצמי שאני אצליח להיצמד כל-כך לתוכנית הלידה ושוב- רוב הקרדיט נתון לגלית). בסביבות 21:00 התחלתי להרגיש לחץ עם הצירים, שהלך והתגבר.
ב-22:00 סימה שכנעה אותי לעלות למיטה לבדוק פתיחה, עליתי אבל בזמן צירים התעקשתי להיות על שש ולא לשכב, היא הסכימה שגלית תחזיק את מתמר המוניטור המקום לחבר אותו ברצועה, באחד מצירי הלחץ ירדו המים, צלולים ונקיים, ובבדיקה סימה הודיעה שאני בפתיחה מלאה.
אני הייתי עם הכדור על המיטה בעמידת 6. כשסביבי כולם מעודדים ללחוץ, ואני הרגשתי מותשת וממש נרדמתי בין ציר לציר. לקראת 23:00 התחיל סבב החלפת משמרות והבנו שסימה עומדת לעזוב אותנו ממש לקראת הסוף, נלחצנו נורא וגלית הצליחה לשכנע אותה להישאר.
זכרתי לבקש עיסוי פירינאום וסימה הביאה שמן ועיסתה זאת, אני לא יודעת כמה לחיצות היו, זה לא היה קצר אבל לי זה לא נראה ארוך במיוחד, הודיעו לי שהראש בחוץ ואני אפילו מיששתי אותו. עוד כמה לחיצות וסהר המדהימה הגיחה לאוויר העולם. אימא שלי, שלאורך כל הלידה עמדה דוממת בפינת החדר חתכה את חבל הטבור, עד כמה שזכור לי סהר כבר הייתה עלי, נרגעת מהבכי הראשון, כשאני עוד לוחצת להוצאת השלייה. למרבה בצער, השלייה לא יצאה שלמה, מיד פתחו לי וריד וחיברו אותי לאינפוזיה.
את סהר לקחו, ניקו אותה ונתנו לבעלי. הייתי בטוחה שאני נכנסת לניתוח בהרדמה מלאה, וזה לא הזיז לי, העיקר שסהר בחוץ, בריאה ושלמה אבל הרופא החליט לבצע את הפעולה ללא שום טשטוש או הרדמה.
זה היה מאוד לא נעים, מציק וכואב אבל כנראה שהייתי ממש מוצפת באנדורפינים ובאדרנלין וזה לא היה נורא כל-כך.
מיד אחר-כך החזירו לי את סהר, עטופה ונקייה והצלחתי להניק אותה קצת.
כאן מסתיים סיפור הלידה שלי שלא היה נראה כך בלי בעלי המקסים ובלי גלית המדהימה (שהיא עצמה הריונית, הייתה בשבוע 30!!!), ואני חייבת לציין – מאז ומתמיד רציתי לידה טבעית אבל רק בזכות האתר הזה והפורום בעיקר, הצלחתי לממש זאת: קודם כל, למרות שלא הייתי כותבת פעילה בפורום, עקבתי אחריו יום-יום, ואתן בנות, הייתן בשבילי קבוצת תמיכה נהדרת. ובנוסף, בזכות הפורום הגעתי לקורס אצל מיכל בונשטיין, ויותר חשוב: הגעתי לגלית, וכמובן האפי-נו, שאפשר לידה ללא חתך ובזכות זה התאוששות מהירה ביותר (למרות שהגעתי להישג עלוב של 28 ס"מ בלבד והיקף הראש של סהר היה 33.5!).
אני מאחלת לאלו שעוד מצפות ללידה – לידה קלה וממליצה בחום על האפי-נו, צריך לראות את ההבדל במחלקת יולדות בין אלו שלא נחתכו או עברו חתך קטן לבין אלו שעברו חתך גדול- כדי להבין.)


תוכן ההודעה:


תגובות נוספות
28/8/2001  10:42 וקצת על ליס - רויטל_ר
28/8/2001  11:26 רויטל,המון מזל"ט.אני שמחה שהלידה נזכרת כחוויה טובה!!! ל"ת - דנה
28/8/2001  11:56 מזל טוב לך ולאישך להולדת סהר! ובחרתם שם יפיפה ל"ת - תותשדה
28/8/2001  12:15 לרויטל , בעלה וסהר כמובן! - כרמית
28/8/2001  14:43 יה, רויטל, זה נשמע פשוט נהדר, שיחקת אותה! תהנו מסהר! (ל"ת) - ענת ב
28/8/2001  15:28 רויטל, באמת נשמע לידה בהזמנה. משתתפת בתשבוחות לאפי-נו. אני הגעתי ל-31 סמ והיקף הראש היה 35 ס"מ. - אורית
28/8/2001  17:36 WOW!!! כל הכבוד לך. האם ניתן לקבל קצת יותר פרטים על הווקליזציה??? תודה ומזל טוב! (ל"ת) - הדס
28/8/2001  18:46 המון המון מזל טוב!! גם אני ממליצה בחום על אפי-נו למרות - ענת_פ
28/8/2001  23:3 רויטל מזל טוב ואפשר לקבל את הפרטים של גלית? לת - שרון
29/8/2001  1:14 congratulations and happy perineum to you ל"ת - Ilana Shemesh, natural midwife
29/8/2001  1:15 רויטל, מזל טוב וברכות מלוא חופניים - רותי קרני הורוביץ
29/8/2001  4:46 מזל טוב! _ל"ת) - ענבר
29/8/2001  6:9 מידע לשרון בנוגע לגלית - איריס הדס
29/8/2001  10:9 הרבה מזל טוב. הלוואי עליי לידה כזו.ל"ת - רונה
29/8/2001  11:31 המון מזל טוב לרויטל, סהר ולאב - דיאנה
31/8/2001  16:24 מזל טוב לסהר ולהורים המאושרים גם ממני , ל"ת - ענת סימון
31/8/2001  23:16 וגם ממני! המון מזל טוב, וכל הכבוד על הלידה בכשרון! שיחקתם אותה וזכיתם בכל הקופה... לת - ענבל ל
3/9/2001  10:28 תודה רבה רבה לכולכן (קצת באיחור מפאת חוסר הזמן...) ל"ת - רויטל_ר


   
 

כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה © יצירת קשר     תקנון ותנאי שימוש