בלוג פורומים השבוע אינדקס אופנה יוגה גברים וצירים היום שאחרי הצילו צירים תזונה מאמרים חדשות ראשי
 

הפרח בגני: הגברת פוריות באמצעות צמחי מרפא

 גרסת הדפסה   
 
מאת: ניר חוכיימה*
ערן הורוביץ צילומים:

לתהליך ההריון שותפים שני המינים במידה שווה ולכן טיפול בפוריות הינו טיפול שנועד הן לגברים והן לנשים. מאמר זה מתייחס לגברים ולנשים כאחד.

המושג 'פוריות' נתפש אצל כולנו כמושג אדיר, עצמתי, בלתי נפרד מחיי האדם, ותמיד מעלה קונוטציות חיוביות , אך בל נשכח את עצמת כיסופיה של האישה עצמה לצאצא ואת ההתרגשות הרבה האופפת את עצם המחשבה על כניסה להיריון.

בעשור האחרון התרחבה תופעת הלידה הטבעית, ונשים רבות מעוניינות ללדת בלידה זו. כמו כן, כיום נפוצים מאוד טיפולי הפריה באמצעות צמחי מרפא .

ישנן מערכות בגוף שחשוב לחזק בתהליך הכניסה להריון:

טיפול בצ'קרה 2 - הצ'קרה השניה ממוקמת בין שערות הערווה לטבור ובהתחלת החריץ של הישבן, צבעה כתום והתו המוזיקלי שהיא מסמלת הוא רה. בהיבט הפיזי קשורה הצ'קרה למערכת המין, מערכת הזרימה, מעיים, גזים, רחם, שחלות, ערמונית ואשכים.
בהיבט הנפשי היא קשורה לזרימה בחיים, סקרנות כלפי המין השני, יצרים, תחילתה של יצירה, יחסי מין בכלל וקרירות מינית. בהיבט הרוחני היא מתקשרת לשמחת החיים, סקרנות והנאה מקיום יחסי מין.
חוסר האיזון של הצ'קרה יבוא לידי ביטוי בבעיות פוריות ובעיות בדרכי השתן.

ניקוי וטיהור רחם

המרצת שרירי הרחם וחיזוקם ( בשילוב עם תרגילי פאולה ) -פאולה היא שיטת התעמלות אשר מתרכזת בהפעלת השרירים הטבעתיים. השיטה הומצאה ופותחה בישראל על ידי פאולה גרבורג (2004-1907).
גרבורג נולדה בהמבורג שבגרמניה. בצעירותה עסקה בבלט, נגינה בפסנתר ושירה. בגיל 35 אובחנה גרבורג כסובלת ממחלת שרירים ניוונית. הרופאים קבעו כי מחלתה חשוכת מרפא והיא עתידה להיות מרותקת לכיסא גלגלים לשארית חייה. כרקדנית לשעבר וכייקית עקשנית, החליטה לנסות לשפר את היכולת התנועתית שלה בעזרת תרגול. התמקדותה בשרירים הטבעתיים (השרירים הסוגרים, הספינקטרים) נבעה ממגבלותיה הגופניות, שמנעו מממנה שימוש מלא בשרירים אחרים בגופה.
במשך הזמן היא גילתה שהתנועות קיבלו אופי מיוחד, במקביל לשיפור הדרגתי במצבה. פאולה המשיכה לתרגל ומצבה הבריאותי השתפר ללא הכר. בתצפיותיה היא הבחינה שהתנועות הספונטניות אותן תרגלה אופיינו בחוקיות ובקשר בין תנועה אחת לשנייה. את ניסיונה האישי פיתחה לשיטה הנקראת על שמה.

טיפול בקרירות מינית, אין אונות PMS .

הגברת יצור הזרע.

חיזוק התשוקה המינית אצל נשים וגברים.

בטיפולי פוריות בארומתרפיה אני משתמש ב"מלך" ו"מלכת" השמנים, הלא הם היסמין והוורד.
הוורד משמש בעיקר לטיפול בנשים, והיסמין בגברים.
תכונותיו של שמן הוורד
שמן הוורד נקרא בשמו הבוטני ROSA כאשר ישנם שני סוגי רוז :
ROSA CENTIFOLIA - ורד מרוקאי, ROSA-DAMASCENA - ורד דמשקאי, ההבדל ביניהם ניכר בצבע ובניחוח.

ניקולאס קלפפר תיאר את הוורד כנשלט על ידי ונוס ואכן שמן הוורד הוא השמן המועדף לטיפול בבעיות במערכת הרבייה הנשית. לשמנים אתריים רבים השפעה מרפאה על איבר מסוים בגוף ואין להתפלא על כך שהוורד, בעל התכונות הנשיות, משפיע מאוד על הרחם. הוא אף יכול לסייע במקרים של צניחת רחם (בשילוב עם יוגה , תרגילי פאולה ). נשים רבות פונות לארומתרפיסטים במקרים של בעיות גניקולוגיות, לטיפול בתחושות מתח ועצבות, לטיפול בדיכאון ועוד, תמצית הוורד יכולה להקל מאוד על הנשים הסובלות.

שמן הוורד מסייע הן ברובד המנטאלי והן ברובד הפיזי;
.
ברובד הפיזי - מנקה את מערכת הדם מרעלים, משפר את זרימת הדם ומחזק את הלב,הטחול, הכבד ואת מערכת העצבים, מסייע בחיזוק אברי המין והרבייה, נהדר לבעיות במערכת הרבייה הנשית - פריון ומיניות, מנקה ומטהר את הרחם , ממריץ ומחזק את שרירי הרחם, מסייע בהסדרת המחזור החודשי (ובכך עוזר לקבוע את זמן הביוץ), בהפחתת הדימום, טוב לטיפול בקרירות מינית ובאין אונות (PMS) וכן מעורר מינית נשים וגברים, כמו כן מייחסים לו תכונות של מגביר ייצור זרע.

ברובד המנטאלי - שמן הרוז הוא אחד השמנים המעולים למצבי חרדה, פחד ודיכאון. הוא משפר את מצב הרוח ומעלה את הביטחון העצמי, טוב במקרים של צער, מלנכוליה ונדודי שינה ומשרה תחושת אושר . עקב תכונותיו המנחמות, שמן הוורד הינו נוגד דיכאון קל, במיוחד בבעיות הקשורות במיניות האישה ופוריותה, נוגד דיכאון אחרי לידה ומצוין לצער וכעס הנובעים ממערכות יחסים.

שמן הוורד יעיל יותר כאשר משתמשים בו בעיסוי מאשר בהרחה, כמו כן, שמן הוורד הינו טוב לשימוש בכל סוגי העור, במיוחד לעור יבש ורגיש, עור של אדם מבוגר או עור הלוקה באקזמה לקופרוזיס, זאת בזכות תכונותיו כמכווץ נימים וממריץ את מחזור הדם .

מניסיוני זהו שמן רב ערך לכל אישה אשר אינה בטוחה במיניותה בין אם היא חוששת שהיא אינה מושכת מספיק, חוששת להכיר במיניותה (כמו למשל במקרי אנורקסיה ) או חוותה קשיים בקשר עם גבר .
הוורד ידוע מאז ומתמיד כמגביר חשק מיני, עוד בזמן הרומאים היה נהוג לפזר עלי ורדים על מיטות הכלולות. לאור כל האמור אין זה מפליא ששמן הוורד עוזר לנשים הסובלות מקרירות מינית ולגברים הסובלים מאין אונות .
בתחום הפריון והמיניות פעולתו של הוורד יחודית והוא יהיה תמיד השמן המועדף למרות מחירו היקר .

שמן היסמין נחשב ל"מלך השמנים" ונתפס כבעל אופי גברי, אך תכונותיו מסייעות הן לנשים והן לגברים, ברובד הפיזי וברובד המנטאלי.

.טיפול בנשים - היסמין משפיע בעיקר על מערכת הרבייה הנשית - הרחם והשחלות - משחרר כאבים ועוויתות ועוזר להתכווצות הרחם (לכן הוא גם שמן נהדר ללידה בכל שלביה), כן הוא מסייע בהפגת מתחים, ומעולה לטיפול בדלקות עם הפרשות מאברי המין לנשים ולגברים.

טיפול בגברים - משפיע על ערמונית מוגדלת, אימפוטנציה או שפיכה מוקדמת, מגביר את ספירת הזרע, מחזק את איברי המין הגבריים (הינו אפרודיזאק). נוסף על כך, היסמין הינו שמן מחמם מאוד, ולכן הוא מצויין לטיפול באיברים קשים ומכווצים.

היסמין ידוע בהשפעתו החיובית על תופעות פסיכוסומאטיות, ולכן הוא נהדר לטיפול בבעיות מין אשר מקורן הוא רקע נפשי כגון מצבי מתח , חרדה , פחד , או דיכאון. כמו כן הוא מסייע בחיזוק הבטחון העצמי והיכולת להתמודד עם בעיות, הוא מעודד, מפיג מתחים ומעורר בו זמנית .
,

קיימים שמנים נוספים העשויים לתרום לחיזוק המערכת ההורמונאלית ולטיפול בבעיות
פוריות כגון וטיבר , גרניום , מנדרינה מליסה אך שמני היסמין והוורד מתעלים על כולם .
פעולת השמנים פועלת בטווח של שלוש עד ארבע שעות, ויציאתם מהגוף הינה דרך מערכת השתן.
בשמן יסמין רצוי להשתמש בכמויות זעירות (כפי שצויין בטבלה).
שמן ילאנג אסור לבעלי לחץ דם גבוה, אלא במינון מזערי ביותר, למשל טיפה אחת או שתיים בלבד, כמובן שישנם שמנים שמחליפים אותו .

חשוב לי לציין ולהדגיש כי כל האמור במאמר הינו רק מן המעט שניתן לטפל בעזרת הארומתרפיה. כל מקרה נבחן לגופו והתהליך הינו זוגי. אין לראות במאמר זה יעוץ מקצועי, לקבלת יעוץ מקצועי יש לפנות לארומתרפיסט בכיר.

תרכובת לעיסוי חיזוק הרחם :
• 2 טיפות יסמין
• 2 טיפות ורד
• 1 טיפה אנגליקה
• 1 טיפה
• 1 טיפה הדס
• 1 טיפה וטיבר

עיסוי לטיפול בקרירות מינית אין אונות :
• 2 יסמין
• 1 ורד
• 2 וטיבר
• 1 ילאנג ילאנג
• 1 מליסה
• 1 מנדרינה 

*ניר חוכיימה
ארומתרפיסט בכיר
מאבחן מיעץ ומטפל
Nir_h@012.net.il
עורכת לשונית ליאורה מושנוב
lioramoshonov@gmail.com

 


 

 


 


 

 
 

הרשמה לניוזלטר

קבלו עדכונים והטבות
כל ראשון לחודש למייל
דואר אלקטרוני
שם
 
לגיליונות קודמים
 


ורד. מלך הטיפולים במערכת הרביה הנשית

 

 

 

 

 
לאינדקס לידה - הגדול במדינה
כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה © יצירת קשר     תקנון ותנאי שימוש