פורום השבוע אינדקס אופנה יוגה גברים וצירים היום שאחרי הצילו צירים תזונה מאמרים חדשות ראשי
 
22/11/2000 19:26 נרי ליפשיץ-חומה מאת:
לידה וגינאלית אחרי קיסרי- אפשרי ועוד איך כותרת:
זו לי הפעם הראשונה שאני נכנסת לפורום, וכמובן שאני נרגשת מהאפשרות להשיב לשאלות ולתת מענה לפחדים ודאגות הקשורים בהריון ולידה. אתחיל בחוויה אישית - בשבוע שעבר ביום חמישי, 16/11, ליוויתי בביה"ח תל-השומר יולדת שילדה בלידה ואגינלית לאחר ניתוח קיסרי. הנתונים המחקריים מצביעים על כך שניתוח קיסרי מעלה ב-40 אחוזים את הסיכוי לניתוח יסרי בלידה הבאה, ולכן זה מרגש במיוחד לתמוך ביולדת שמגשימה את החלום ללדת בלידה פיזיולוגית ללא התערבויות. וזו אינה הפעם הראשונה! בעבר כבר ליוויתי יולדת שבלידה הראשונה נותחה בניתוח חירום בשל היפרדות שלייה, ולא נתנו לה שום סיכוי ללדת בלידה ואגינלית את הילד הבא, ולמרות הכל הנחישות ניצחה והלידה היתה נפלאה.
בכל זאת כדאי לומר כמה דברים על התנאים שצריכים להתקיים כדי שתצליחי: ראשית צריך לדאוג שלא להגיע לאופרציה של זירוז. אם הגעת לתאריך הצפוי ללידה והלידה מתעכבת, כדאי לזרז אותה בכל דרך אפשרית: הומאופתיה, דיקור סיני, יחסי מין, רפלקסולוגיה ועוד. זאת משום שישנה בעיה עם זרוז קונבנציונאלי הניתן בחדרי לידה, הפיטוצין, כאשר ליולדת יש רחם מצולק מניתוח קיסרי קודם. הצוות הרפואי בצדק פוחד להעמיס על גופך פיטוצין, כי איננו יודעים כיצד תגיבי לחומר ויש סכנה לרחם שלך במקרה של צירים חריפים ועצומים שאינם בשליטה.
כמו-כן את צריכה לקחת בחשבון במהלך הלידה ששימוש באפידורל גורם באחוזים ניכרים להפחתה של הפעילות הרחמית, ואז את בבעיה שוב בגלל הפיטוצין. המון, וזו לא הגזמה, המון יולדות מקבלות היום פיטוצין בשלב מתקדם של הלידה כדי לעודד את הרחם להתכווץ לאחר מתן אפידורל. אם החלטת ללכת על אפידורל תצטרכי ללמוד אצל מדקר או רפלקסולוג, ואפילו אצל תומכת לידה מנוסה, מהן נקודות הלחיצה שיעודדו פעילות רחמית וצירים אפקטיביים לאחר מתן אפידורל. בנוסף לכך צפי לכך שהצוות הרפואי יהיה עם רמת השגחה צמודה יתר במהלך הלידה, וירצה אותך יותר על המניטור. כמו כן יתעקשו על לקיחת דגימת גם והכנסת עירוי כולל הזלפת הנוזלים מבעוד מועד, משום שהסיכוי שלך להגיע לקיסרי גבוה יותר. זה כל מה שעולה לי לראש עכשיו. הכי חשוב - זה אפשרי וזה קורה!

תוכן התגובה:


תגובות נוספות
21/11/2000  01:17 הי אמא1. יודעת למה לא ענינו? כי היינו במפגש הפורום - רותי קרני הורוביץ
22/11/2000  23:35 הפניה למאמר - גלית


   
 

כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה © יצירת קשר     תקנון ותנאי שימוש