בלוג פורומים השבוע אינדקס אופנה יוגה גברים וצירים היום שאחרי הצילו צירים תזונה מאמרים חדשות ראשי
 

עליה מצפרדע בתנוחת תפילה*

 גרסת הדפסה   
 
מאת: רותי קרני הורוביץ
רותי קרני הורוביץ צילומים:

איך מלמדים
בעמידת צפרדע, להניח ידיים בתנוחת תפילה מול בית החזה, המרפקים יוצאים אל מעבר לברכיים או לירכיים. לעצום את העיניים ולתת לישבן להיות כבד ולהוביל אל נקודת שיווי המשקל של התנוחה, נקודה שבה אין כמעט מאמץ שרירי ואפשר לנוח בה. לפקוח את העיניים באיטיות.
להניח את המבט בנקודה בקיר שמול, ולאסוף פנימה שריריי רצפת אגן. לדחוף את הרצפה בעזרת כפות הרגליים ובגב ישר לטפס לאט כלפי מעלה. במחצית הדרך, בברכיים כפופות, אפשר לעלות על כריות האצבעות, ואז להורידן, למתיחת כף הרגל. להמשיך לטפס עד לעמידה בתנוחת תפילה. על שאיפה הבאה, כפות ידיים עולות צמודות כלפי התקרה, ואפשר לטפס לעמידה על הכריות בפישוק.

תועלות
חיזוק הרגליים, כולל כפות הרגליים, ושריריי רצפת האגן


בעיות
נשים שאינן מסוגלות להגיע לתנוחת הצפרדע בעקבים צמודים לרצפה


אופציות נוספות
ניתן להתחיל את הטיפוס לעמידה מאמצע הדרך, כך שבנקודת ההתחלה של התרגיל עומדים בפישוק, ברכיים כפופות עד כמה שניתן והעקבים צמודים לרצפה, כפות ידיים בתנוחת תפילה

קישורים למאמרים נוספים באתר בנושא יוגה להריון:

איינגר יוגהפיתול בשכיבה על הגבהרמת גבעולל בשכיבה על הגבחיבוק שכמות בשכיבה על הגבהרמת רגל בשכיבה על הצדעוברישיבה יפניתמתיחת שכמות בישיבה יפניתפתיחת עקבים בישיבה הפוכהאריהחתולתנועות אגן בחתולמתיחת רגל בחתולשחרור כפות רגליים בחתולפיתול פשוט בישיבהכפיפה קדימה בפרפרכפיפה הצידה בישיבת פיסוקשחרור ברכיים בישיבת קרוסבובת סמרטוטיםברכה לשמשמבוא לדמיון מודרך
*הכתוב מיועד למדריכים בלבד לתזכורת, ואין בה מתן אישור או סמכות להוראת התרגילים. אין לעסוק ביוגה ללא אישור רפואי וללא נוכחות מדריך מוסמך.

 
 

הרשמה לניוזלטר

קבלו עדכונים והטבות
כל ראשון לחודש למייל
דואר אלקטרוני
שם
 
לגיליונות קודמים
 


כאילו יד תומכת מלמטה ברצפת האגן

 

 

 

 

 
לאינדקס לידה - הגדול במדינה
כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה © יצירת קשר     תקנון ותנאי שימוש