בלוג פורומים השבוע אינדקס אופנה יוגה גברים וצירים היום שאחרי הצילו צירים תזונה מאמרים חדשות ראשי
 

בובת סמרטוטים*

 גרסת הדפסה   
 
מאת: רותי קרני הורוביץ
רותי קרני הורוביץ צילומים:

איך מלמדים
בעמידת צפרדע, להתחיל להרים בעדינות את הישבן לכיוון התקרה, מבלי ליישר את הברכיים. להרפות את הראש קדימה, ואת הידיים והגב, עד שכל פלג הגוף העליון רפוי קדימה. לדמיין בובת סמרטוטים, שמחוברת בחוט אחד בקצה העורף שלה למפעיל, ולאט מאד, חוליה אחרי חוליה, להתחיל לעלות לעמידה. מדי פעם לטלטל את הזרועות מצד לצד ולראות שהן כאילו לא שייכות לגוף, זו תהיה אינדיקציה לכך שהגוף רפוי. לא לנעול את הברכיים, ובעדינות להמשיך ולטפס למעלה. כשמגיעים לעמידה - להעלות את הזרועות, דרך הצדדים כלפי התקרה, ועם הנשיפה לשחרר אותן ולהשאיר את כפות הידיים פונות לתקרה, כדי לשחרר את החום שהצטבר בגוף.

תועלות
שחרור מתח ועומס מהגב התחתון, דרך מצויינת להרפות כתפיים מתוחות ופלג גוף עליון נוקשים. שיפור זררימת הדם לפנים ולשורשי השיער, תנוחה הפוכה, מעודדת שטיפה של ליחה מהריאות. הארכה וחיזוק של שריריי הרגליים, הארכת שרירי הגב וריווח בין חוליות הגב כולן

בעיות
נשים הסובלות מבחילות, סחרחורות, צרבות, ליקויים בשיווי משקל ולחץ דם נמוך או גבוה

אופציות נוספות
במקרים של בעיות שקשורות בקיבה - בחילות, צרבות ואי נוחות בקיבה, יש לעלות מישיבה לעמידה בדרכים חליפיות שבהן הראש אינו מורכן קדימה, והגב ישר כגון צפרדע, או בהיעזרות בקיר. אם הבעיה קלה מאד, אפשר להיעזר בשילוב אצבעות הידיים ביוגה מודרה, כך שהעליה נעשית בגב כמעט ישר.

קישורים למאמרים נוספים באתר בנושא יוגה להריון:


איינגר יוגהפיתול בשכיבה על הגבהרמת גבעולל בשכיבה על הגבחיבוק שכמות בשכיבה על הגבהרמת רגל בשכיבה על הצדעוברישיבה יפניתמתיחת שכמות בישיבה יפניתפתיחת עקבים בישיבה הפוכהאריהחתולתנועות אגן בחתולמתיחת רגל בחתולשחרור כפות רגליים בחתולפיתול פשוט בישיבהכפיפה קדימה בפרפרכפיפה הצידה בישיבת פיסוקשחרור ברכיים בישיבת קרוסעליה מצפרדע בתנוחת תפילהברכה לשמשמבוא לדמיון מודרך


*הכתוב מיועד למדריכים בלבד לתזכורת, ואין בה מתן אישור או סמכות להוראת התרגילים. אין לעסוק ביוגה ללא אישור רפואי וללא נוכחות מדריך מוסמך.

 
 

הרשמה לניוזלטר

קבלו עדכונים והטבות
כל ראשון לחודש למייל
דואר אלקטרוני
שם
 
לגיליונות קודמים
 


כל העומס משתחרר מהגב התחתון

 

 

 

 

 
לאינדקס לידה - הגדול במדינה
כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה © יצירת קשר     תקנון ותנאי שימוש