פורום השבוע אינדקס אופנה יוגה גברים וצירים היום שאחרי הצילו צירים תזונה מאמרים חדשות ראשי
 
18/5/2004 14:11 נני מאת:
סיפור הלידה של נוני ... כותרת:
לאחר הרבה חששות, אזרתי אומץ והחלטתי להעלות את סיפור הלידה שלי ולצרפו לסיפורי הלידה הנפלאים של הבנות כאן. עוד יותר זמן לקח לי לאזור קודם אומץ ולרשום את הסיפור לעצמי. קראתי ועדיין קוראת בשקיקה את סיפורי הלידה שמתפרסמים כאן, ופשוט לא ידעתי איך מתחילים. איך מתחילים לרשום, ממתי, עד מתי, עד כמה לפרט. את האמת, בעיקר חששתי להתאמת שוב עם הלידה שלי. ובעצם ההעלאה לפורום והשיתוף איתכן, אני חושפת את עצמי בפני המון תגובות וביקורות, מאנשים שאני אפילו לא מכירה – רק היכרות וירטואלית. אני מתחילה לרשום, ומאמינה שארגיש הקלה כשאלחץ על "שלח".

מאוד רציתי להכנס להריון. מהרגע שהחלטנו שזהו, כבר לא היתה לי סבלנות. רוצה ועכשיו! ובטח מהלחץ הזה, נעלם המחזור, אבל בסוף, לאחר שנתנו לי כדורים להסדרת מחזור, מסתבר שבזמן או לפני שלקחתי את הכדורים, כבר הייתי בהריון. עשיתי בדיקת שתן, לאחר שהמחזור לא הגיע (עם הכדורים, הוא היה אמור להגיע תוך פחות משבוע, וכשלא הגיע, עשיתי בדיקה) והתוצאה היתה שלילית. ביום חמישי, התוצאה היתה שלילית, וביום שבת, איבדתי שוב את הסבלנות, קניתי ערכה ביתית, ופתאום יש שני פסים! ווהאו! ונשארתי רק עם מקל אחד. מה עושים? הערתי את בעלי ע"י כך שדחפתי לו את המקל עם שני הפסים מול העיניים, הוא ממש לא הבין מה קורה. קנינו עוד ערכה, וגם פה היה פס נוסף, רק מאוד בהיר. ביום ראשון למחרת, עשיתי בדיקת דם ובצהריים קיבלתי את התשובה: בטא=1300 או משהו כזה. אני לא אשכח את השבת הזו, כשראיתי שני פסים. איזה סיפוק ואושר. מין אישור כזה לזה שאני בסדר, לא פגומה, יכולה להיכנס להריון (סלחו לי על הניסוח, אלו היו ההרגשות שלי אז).

ההריון התחיל עם הרבה עייפות. קצת בחילות והרבה שינה, עייפות בלתי רגילה.
ןפתאום אנחנו רואים אותה באולטרהסאונד. ואומרים לנו שזו בת. הייתי המאושרת בכל העולם. לא יכלתי לבקש יותר.
התחלתי להתעניין, לקרוא, להכין עצמי ללידה (אז גם הכרתי את הפורום). עקבתי שבוע אחר שבוע, ספרתי ונהניתי מכל רגע. סה"כ עליתי 10 ק"ג כל ההריון. נראיתי טוב ועד תשיעי גם הרגשתי טוב. תשיעי היה ארוך וחם (יוני-יולי...), כבר הייתי מלאה במים והיה לי כבד...
בדיעבד, לא היה לי מושג למה אני מתכוננת. אבל בעצם, איך אפשר להתכונן ללידה ראשונה יותר טוב ממה שעשיתי? עשינו קורס הכנה מעולה, עיסויים, תרגלתי נשימות, צעדתי הרבה, עשיתי יוגה, לקחתי טיפות מהום-גליל, קראתי והייתי בקיאה בכל אחד מהשלבים.

ביום שישי, שבוע אחרי התאריך המיועד, היתה לי בדיקה שגרתית אצל הרופא שלי. הוא בדק ו- NADA. כלום. הוא הציע לי לעשות סטריפינג. היה לי ברור שאני לא מקבלת את הצעתו, ומחכה עוד קצת בסבלנות. מאוד חששתי מהתהליך, אבל מצד שני כבר לא היתה לי סבלנות. לאחר התייעצויות עמו (יש לציין שהוא פירט והסביר וממש לא לחץ עלי), החלטתי שאני הולכת על זה. התהליך עצמו לקח שניות וחוץ מאי נעימות, ממש לא כאב. הרופא עוד אמר לי שנראה לו שיש לי סף כאב גבוה, אם זה ממש לא כאב לי. ואני כבר חשבתי שזה נכון...
בלילה התחיל לרדת הפקק הרירי. היה לי דימום, והרופאה עמה התייעצתי אמרה שזה בסדר, שזה חלק מתוצאות הסטריפינג.
בשבת בערב, שבוע ויום לאחר המועד, התחלתי להרגיש משהו בגב למטה ואמרתי לבעלי שנראה לי שזה מתחיל. היו צירונים כל חצי שעה/20 דקות. מציקים כאלה. כלום לעומת הצירים אח"כ. סיכמנו שהולכים לישון, כדי שאם יתפתח משהו בלילה, שיהיה לנו כוח. הצירים פסקו, והתעוררנו בבוקר מופתעים מאיכות השינה... בבוקר הצירים שוב חזרו, הפעם במרווחים קטנים יותר. ללא ספק אלה היו צירים. הספקתי עוד ללכת לחברה שעשתה לי שעווה (!). הנה, זה התחיל, ולא האמנתי שזה קורה. כמה חיכיתי וכמה התרגשתי. הצירים כבר היו כל 10 דקות. הודענו להורים והתלבטנו אם לסוע ל"מאיר", מרחק 40 דקות מהבית. נגד לנסוע – הצירים עוד לא סדירים וברווחים גדולים מדי ונצטרך לבלות ב"מאיר" הרבה זמן. בעד – הדרך ארוכה, ליתר ביטחון כדאי לנסוע. נסענו – אמא, בעלי ואני. ב"מאיר" סיכמנו שנשאיר את התיקים באוטו, והכי הרבה בעלי ירוץ להביא אותם.
היה יום ממש חם וממש צפוף בחדר לידה. לא היה מקום בקבלה. חיכינו שעה וחצי כדי להתקבל למוניטור. כשחיברו אותי הצירים נרגעו. 20 דקות ללא אף ציר! מה, ישלחו אותי הביתה? אני לא מוכנה! האחות בקבלה אמרה לי, שאם אני כבר ב- 41+2, לא ישלחו אותי ושתוך כמה שעות אני אחרי הכל.
בדקה ה- 20 (ממש), היה ציר חזק מאוד, שפקע לי את המים. אוף, זה היה כואב. הציר הזה היה ציר ציר. איך אני אחזיק מעמד בלי אפידורל? כואב לי. הרופאה בדקה וראתה שזה באמת ירידת מים ושבכל בסדר עם העוברית. אני לא אשכח, שעמדתי שם בין לבין, ליד האחיות, עם החלוק, והמים ממשיכים לזרום, על הרצפה, ואני לא בשליטה עליהם כמובן. היה לי כל כך לא נעים. מובן שללא שום סיבה, אבל זה מין רגע כזה מביך.
הכניסו אותי לחדר לידה שהתפנה. הדבר היחיד שהיה לי בראש: א פ י ד ו ר ל . כל כך כאב לי. בדיעבד, הייתי צריכה לחכות עוד עם הזריקה, אבל באותו רגע לא ידעתי את מה שאני יודעת היום....
הגיע המרדים ואני בצירים חבל"ז. הוא אמר לי לשכב ולא לזוז. איך אפשר לא לזוז כשיש כאלו צירים??? רעדתי. מקור ומפחד. ואם הוא לא יכניס את המחט טוב? אני יכולה להפגע. בעלי החזיק לי את היד. לא הורדתי ממנו את המבט. הוא חיזק אותי ועזר לי. המרדים הכניס את המחט, ומסתבר שכנראה לא במקום. הרגשתי מין זרם חשמלי ברגל שמאל. אמרתי למרדים. הוא הכניס עוד ואז הרגשתי גם ברגל ימין. בשעה וחצי הראשונות, הכל היה סבבה. לא מרגישה כלום, רואה את הצירים במוניטור. החיים יפים. אבל אח"כ, התחלתי להרגיש כאבים באחד הצדדים. הרופאה אמרה לי לעבור לשכב על הצד השני, כדי שהחומר יטפטף גם לשם. נו באמת!?! אבל זה עזר. אמנם הצד הראשון הפסיק לכאוב, אבל הצד השני התחיל. אחרי כמה זמן כבר הרגשתי הכל. הצירים היו כואבים מאוד. לא יכלתי לזוז מהמיטה, עובדה שהאטה את הצירים והפתיחה נעצרה. שמו לי אפידורל כשהפתיחה היתה 5, ואחרי שעתים-שלוש עדיין 5. ממש לא התקדם. כאב. היה מאכזב. אני מחוברת לאפידורל ומרגישה הכל. בשלב מסויים הגיע המרדים ונתן חיזוק לחומר. זו היתה החצי שעה הכי טובה שלי. ההשפעה היתה יותר חזקה מבהתחלה. נכנסתי למצב של חצי שינה חצי לא יודעת מה. היה שם שעון גדול על הקיר, שלא זז. אחרי החצי שעה המדהימה זו, חזרו לי הכאבים. כבר הייתי ממש מיואשת. פגועה, מרומה משהו. הביאו לי גז צחוק. הכאבים היו חזקים מכל דבר בעולם. הגז צחוקרק עזר לי לפרוק קצת את מה שהיה בפנים. את הכאבים הרגשתי, אבל ההתעסקות עם הגז הסיחה קצת את דעתי.
היו לי בחילות מהגז, והקאתי את נשמתי. קיבלתי פרמין. בעלי לקח גם מהגז. אני מאמינה שהיה לו מאוד קשה – גם לראות אותי ככה וגם ההמתנה הזו. לפחות מישהו נהנה מהגז...
בשלב מסויים, התחלפו המשמרות והגיעה אלי מיילדת מגעילה. היתה מאוד לא נחמדה, בלשון המעטה. בשלב מסויים היה לי דימום מהאינפוזיה ביד, שזרם על הריצפה בחדר. ראתי לה מיד, והיא ממש התעצבנה עלי. כאילו שעשיתי משהו לא בסדר. כשהגיעה מיילדת אחרת לראות מה קורה איתי ולעזור להיא לנקות אותי, קראתי לה ביקשתי ממנה באוזן שתישאר המיילדת שלי, כי את ההיא אני לא מוכנה יותר לראות. היא הסכימה החמודה.
הייתי בטוחה, שעוד ציר אחד ואני מתה. אני ממש זוכרת את הידיעה הזו שלי, שבציר הבא אני לא אחזיק מעמד. בעלי ואמא שלי היו שם כל הזמן ואמא שלי אמרה לי אח"כ, שהיא ממש הרגישה את הצירים שהיו לי. כאילו שיש לה עצמה. הפתיחה התקדמה ונשארו רק שוליים. רק? מה קורה פה? הרופאה החליטה לזרז עם פיטוצין. לקח 3 שעות עד שנתנו את הפיטוצין. כשהמיילדת אמרה שהגיע שלב הלחיצות ושעוד שעה וחצי אהיה אחרי, לא האמנתי לה ולא הבנתי איך אני אעבור שעה וחצי. והשעון שעל הקיר לא זז. דקה, עוד דקה.
דווקא הלחיצות היו טובות. למרות שבשלב מסויים הודעתי לכולם שאני מפסיקה ללחוץ ושיביאו מהר את המרדים (שני המרדימים היו בקיסרי, לכן לא קיבלתי עוד תוספות). המיילדת אמרה לי שאפשר לתת עוד אפידורל, אבל שזה רק יידחה את שלב הלחיצות, שמגיע בכל מקרה, ורצוי לא להיות תחת הרדמה בשלב זה. הייתי כל כך באפיסת כוחות.
אספתי את עצמי, והתחלתי ללחוץ כמו משוגעת.אמא שלי ברגל אחת, בעלי ברגל השנייה. הנה הנה, ציר, אל תפספסי אותו, תלחצי, את מפספסת אותו, חבל, הנה עוד, הנה הראש, רוצה להרגיש? לא, לא רוצה כלום. רוצה למות. רוצה לדחוף את נשמתי החוצה. בעלי שומר עלי ורואה הכל. איתי כל רגע. רואה את הראש ומאושר בלי סוף. כמובן שגם חתכו. לא היתה לי טיפת כוח ורצון שישתדלו לא לחתוך, למרות שעות האימונים הרבות בבית. כבר אמרתי שאני מוכנה שיוציאו אותה עם מלקחיים או וואקום או ניתוח, רק שיוציאו!.
הייתי מותשת.
איזו הרגשה זו היתה כשהיא החליקה לה החוצה. פחדתי לגעת בה. רציתי שהכל יגמר. הלכו התכניות של להניק אותה ישר, לא רציתי שהיא תהיה עלי. שמו אותה עלי, ולא הרגשתי כלום. לקחו אותה, ניקו אותה, תפרו אותי, רציתי רק לישון.

ב – 17:00 נכנסתי לחדר לידה, ב – 5:26 למחרת נולדה לי ילדה מדהימה. ילדה שאני רק אוהבת יותר מיום ליום. ילדה ששינתה לנו את החיים. ממלאת אותנו באהבה ואושר לאין לתאר. מלמדת אותנו על החיים ועל עצמינו. בובה יפהפיה.

אני זוכרת, שכשיצאתי הביתה ממחלקת יולדות, לא הבנתי איך אנשים ממשיכים לחיות. מה, לא כולם יודעים שילדתי? הלבשנו את הבובה בכמה שכבות, עם כובע ושמיכה חמה, וכשיצאתי החוצה, הבנתי איזה שרב יש בחוץ, וכמה שהייתי מנותקת מהחיים הרגילים במשך 3 ימים. השמש החזקה בתחילת אוגוסט, היה 38 מעלות בחוץ. הפשטתי אותה קצת. חזרתי למציאות.

ומהרגע ההוא ועד היום, כל יום הוא משהו חדש. עם הקשיים של ההנקה, ההתמודדות איתם, ההצלחה(!), הגודש הכואב נורא, המפגש עם הסביבה, ההחלפות, המקלחות, הזוגיות, האמהות...
עברתי דרך ארוכה מאז. דרך שטמנה בחובה דיכאון ופחדים קיצוניים, טיפול פסיכולוגי וטיפול תרופתי, בעזרתו אני עם הראש למעלה היום. אבל זה כבר בהזדמנות אחרת...

תודה לכן בנות, על עצם קיומו של הפורום, שנתן לי המון מאז היכרותי איתו. תודה על כך שאתן פה, שואלות את השאלות הנכונות, עונות את התשובות הנכונות, ממליצות, חוות, עוטפות. ותודה שהגעתן עד סוף הכתוב.
תיכף לוחצת SEND.

שלכן, נני


תוכן התגובה:


תגובות נוספות
28/2/2003  19:09 "רשימת סיפורי הלידה של כולנו" (ל"ת) - *
28/2/2003  19:10 1. סיפור הלידה של ליאתיתי. - ליאתיתי
28/2/2003  20:17 2 סיפור הלידה של שרה - שרה
28/2/2003  20:19 סיפור הלידה של בייב (שרית) - בייב
1/3/2003  00:13 את מוזמנת להכניס סיפורי לידה שכתבתי עליהם אם תצליחי לאתר. בהצלחה ושווה לעדכן את רננה כדי שנוכל לאגד את כל הסיפורים יחדיו - נירית שפירא
1/3/2003  00:30 4. מסיפורי הלידה של נירית שפירא - ליאתיתי
1/3/2003  01:17 סיפור הלידה של דיאנה - שון - דיאנה
1/3/2003  04:33 סיפור הלידה של בר. - שרון-ש
1/3/2003  12:22 7. סיפור הלידה של איריס גוב - ליאתיתי
1/3/2003  13:56 הי ליאתיתי- המון המון סיפורי לידה מהפורום כבר קובצו - נירה
1/3/2003  14:41 אני יודעת שזה אולי לא הזמן ולא המקום אבל איריס הייתי חייבת.... - רונה
1/3/2003  20:38 ליאתיתי וכולן, הנה האתר של נועה ברקת עם עשרות סיפורי לידה מהפורום - נירה
1/3/2003  22:07 סיפור הלידה של מירי2 - מירי2
1/3/2003  22:17 נירה, האם נועה ברקת אישרה את פירסום כתובת האתר שלה בפומבי? נדמה לי שהוא עוד לא "יצא לאור" רשמית (ל"ת) - דנה השניה
1/3/2003  22:34 הי דנה, אני מתנצלת אם גרמתי טעיתי. את הכתובת לקחתי מהודעה שכבר פורסמה פה בפורום - נירה
1/3/2003  22:43 9. סיפור ההריון והלידה המשודרג של גל - שבית
2/3/2003  01:38 סיפור הלידה שלי - סאלוש
2/3/2003  09:04 האתר שעדיין לא נולד - הצילו!!! - נועה ברקת
2/3/2003  09:14 11. סיפור הלידה של יואב בן חלב - זהר
2/3/2003  09:24 12. סיפור הלידה של טליה - לירון
2/3/2003  09:38 13. סיפור הלידה של עירית (iriti) - ליאתיתי
2/3/2003  10:05 סיפור הלידה של חני (ובעצם - של לולי שלי) (ל"ת) - חני
2/3/2003  10:07 סיפור הלידה של חני (ובעצם - של לולי שלי) - חני
2/3/2003  10:19 נועה ברקת - לגבי האתר - מאמאצ'יקה
2/3/2003  10:26 סיפור הלידה של לולי (בי"ח ליס ללא אפידורל) - לולי
2/3/2003  10:30 סיפור הלידה של דנה של מיכל פ - מיכל פ
2/3/2003  11:18 סיפור הלידה של עמליה - ורד
2/3/2003  12:15 סיפורי הלידות של אסנת - אסנת ש.
2/3/2003  12:24 20. סיפור הלידה של רומי - סתיו
2/3/2003  13:33 לליאתיתי ולכולן, ידעתן שיש לנו ריכוז של כל סיפורי הלידה מתחילת קיומו של הפורום ועד ימינו? - רויטל
2/3/2003  19:35 הי רוויטל, רציתי לספר על הפרוייקט שלך - דיאנה
2/3/2003  20:01 רויטל, דיאנה - ליאתיתי
2/3/2003  20:33 ליאתיתי, זה במחשב האישי של רויטל... - דיאנה
2/3/2003  21:10 סיפור הלידה שלי - איריס אשוח
2/3/2003  22:39 גם ריש פעם עשתה רשימה של סיפורי לידה, שאני לא מוצאת עכשיו במנוע חיפוש... (ל"ת) - לירון
3/3/2003  23:31 ליאתית, שאלה עקרונית - irit
4/3/2003  00:30 שתי הלידות הראשונות שלי - ארוך כאורך הגלות - למיטיבות לכת בלבד.. - שרי
4/3/2003  01:02 אוף אני מאותגרת המחשבים מרגישה עכשיו מה זה אהבלה... - שרי
4/3/2003  07:13 לנועה- את מוזמנת לפנות אלי - סיגלגלי
4/3/2003  10:03 irit ושרי - ליאתיתי
13/3/2003  12:54 הקישור ללידה שלי: http://www.leida.co.il/message_focus.asp?q_id=8820&r_id=62234 (ל"ת) - אמא 11
13/3/2003  12:55 סליחה הנה הקישור בפנים, זה יותר נוח... - אמא 11
6/4/2003  22:43 23. סיפור הלידה של כרמית_מ - ליאתיתי
8/4/2003  11:55 סיפור הלידה של גיל - *מאיה*
12/4/2003  09:00 סיפור לידת הבית של אמיתי - הסיפור הכי יפה שיכולתי לחבר לו - חמוטל
14/4/2003  21:33 סיפור הלידה של עומר - tul
23/4/2003  11:30 27. סיפור הלידה של עדי אמא של יובל - ליאתיתי
18/5/2003  20:08 28. סיפור הלידה של נועה - ליאתיתי
21/5/2003  19:51 29. סיפור הלידה של רונה - ליאתיתי
25/5/2003  15:42 האתר הישראלי לסיפורי לידה - פ ת ו ח ! - נועה ברקת
26/5/2003  16:17 30. סיפור לידת הבית של שירי - חיה של שירי
13/8/2003  12:13 סיפור הלידה של נועם - שחר ב
21/10/2003  21:34 סיפור הלידה של אלעד של annat - annat
30/11/2003  17:25 33. סיפור הלידה של שבות - סיס
15/12/2003  20:37 ספור הלידה של דבי - דבי
17/12/2003  13:46 הלינק של םפור הלידה שלי - דבי
28/3/2004  19:51 סיפור הלידה של ליאם - ליאורקה
11/4/2004  00:53 כדור פיזו - דנה
15/5/2004  16:31 סיפור הלידה של רוני, ארוך במיוחד, לאוהבי הז'אנר. - יעלה
24/5/2004  22:40 סיפור הלידה של קטנצ'יק - קרן (אחרת)
20/9/2004  18:51 סיפורי הלידה של איתי ושל אור - מאיה מ
20/9/2004  19:55 סיפור הלידה של נדב - עינת מ
20/10/2004  11:29 סיפור הלידה של יואב שלי שנולד בכ' סיון תשס"ד 9.6.2004 - ענבל
20/10/2004  13:48 סיפור הלידה שלי - טבעי בבי"ח... - אילנה (ק.ס.)


   
 

כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה © יצירת קשר     תקנון ותנאי שימוש